Wesołych Świąt!!!

 Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku przesyłamy serdeczne życzenia radosnych i spokojnych świąt!

Ekipa Extreme Team

 Ps. Podczas ostatniej tajnej wyprawy w poszukiwaniu  św.Mikołaja nie udało się go odnaleźć, ale zawsze można spotkac wiele innych ciekawych osobistości..

orly1

grudzień 23rd, 2009 at 11:18 | Komentarze (0)


Listopadowy felieton Makedona

W najnowszym numerze Mica ukazał sie kolejny felieton Makedona.

Dla wszystkich zainteresowanych poniżej wklejam treść:

PRZYGODA

dsc036111

Uwaga wstępna: Starając się zachowywać formę felietonu (biorąc pod uwagę, że jestem z lasu, zwrotu „starając się” pominąć nie mogę) będę miał niewątpliwą przyjemność mądrzyć się przed Państwem przez jakiś czas. Przyglądając się temu, co mnie otacza, a dotyczy to przede wszystkim szerokiego pojęcia eventu z przygodą w tle, wzbiera we mnie irytacja, a mój wybuchowy charakter nie pozwala przejść nad wszystkim do porządku dziennego…

Zastanówmy się, nad hasłem, moim zdaniem obowiązującym każdego ambitnego człowieka, PRZYGODA! Nie zakładam tu oczywiście, że przygoda to tylko las, góry woda i „wygłupy”, ale samo życie, przede wszystkim. Ważne by było ono dla nas przygodą, bo, nie owijając w bawełnę, „lipa i nudy” doprowadza nas do marazmu i stetryczenia… Moim zdaniem.

Dziś chciałbym się skupić na tym, na czym znam się najlepiej, czyli na pracy z ludźmi w trudnych warunkach. Robie to od lat, wiec jestem w stanie wydać dość miarodajna ocenę. Nazbyt często obserwuje imitacje czegoś, co nazywane jest to „przygodą” na  evencie. Dla przykładu, przygoda jest podobno zabawa „na trawniku przed hotelem” (w wersji plac zabaw dla dorosłych nie do końca pełnosprawnych- w rozumieniu organizatora). Byli Państwo na takich eventach? Jak było?.

To jest substytut. Produkt czekoladopodobny… Może często na pozór fajny, ale ubrany w tandetna zabawa z epoki Gierka. Kwestia jest w  subtelnej różnicy w słowie: Odpowiedzialność.

Odpowiedzialność organizatora za sens, realizacje i osiągnięcie założeń, które dany Event ma przynieść.

 Za wielowątkową złożoność każdego projektu, który przyciągnie na Przygodę ludzi(w większości przypadkowych), zabranych przez swoich szefów na imprezę, którą oni wymyślili, stoi precyzyjnie określony cel. Cel, który ma osiągnąć firma zamawiająca tego rodzaju usługę. Raz jest to integracja a raz nagroda czy motywacja. Organizator ma za zadanie połączyć jednej chwili całość przedsięwzięcia zaczynającego się od kwestii bezpieczeństwa, lokalizacji, logistyki, spełnienia założeń eventu, indywidualnego podejścia do klienta, budżetu, noclegu, wyżywienia, zaopatrzenia aż do alternatywnego planu na wypadek zamiany pogody. Do tego dochodzi „ niesubordynacja pojedynczych elektronów rozbijających sobie i grupie zabawę, czynniki x pojawiające się wg prawa Murphiego itd., itp.

A na końcu wszyscy maja się dobrze bawić.

Wielu powie: łatwizna! Wystarczy wezwać agencję evetową (setki ich przecież w Internecie i wszyscy potrafią wszystko…), ona wynajmie lokalnych mistrzów, potem tylko wszyscy potargujemy się o ceny i już możemy przeżywać przygody na swoim „ywencie”.

Ta „łatwizna” zbyt często jednak przerasta organizatorów, którym sprawy wymykają się spod kontroli.

Zawodowcy wiedzą, że zanim zobowiążą się do wykonania zlecenia, zadają pytania, na które odpowiedzi powinien znać każdy pragnący oderwać się, choć na chwilę od swojej bajki zwanej codzienną rzeczywistością. Każdy pragnący przeżyć ze swoim Zespołem coś niebanalnego.

To jedna z wielu rzeczy, która trzeba wziąć pod uwagę. Radość tworzenia nie wystarczy, potrzebny jest profesjonalizm i szacunek dla potrzeb klienta. Według ekonomi za wszystkie rachunki w firmie i tak płaci klient ( z punktu widzenia zamawiającego Event). Ale akurat za kiepska i nietrafiona formule takiego spotkanie zawsze płaci firma.

Jeszcze słowo o tzw. integracji via przygoda

Integracja z przygodą w tle, czyli właściwie, co? Jaki chcemy uzyskać cel danym wyjazdem bądź spotkaniem z tym zespołem ludzi?Każdy dobry byle był?.  Dlaczego to robimy i w czym to może pomóc nam w pracy? Z Kim?  Czy aby na pewno powierzamy swój czas, pieniądze i oczekiwania zawodowcom? Kto zagwarantuje, że wszystko w programie się uda, a jeżeli coś pójdzie nie tak, kto poradzi sobie najsprawniej z przeciwnościami?  Co będę z tego miał?..Jaką korzyść odniesie mój zespół uczestniczący w takim programie? I na końcu za ile…I dlaczego tak drogo? To pytania, które powinien zadać sobie każdy, kto pragnie dobrze wydać pieniądze na swoich Ludzi.

 

listopad 27th, 2009 at 10:15 | Komentarze (0)


Sto Lat!Sto lat!

Serdeczne życzenia urodzinowe dla Naszego kolegi Medyka z okazji urodzin składa ekipa Biura Extreme Team!

Wszystkiego naj naj najlepszego!

20090406-10-pstraze-zdj-grzeska-13

Ściskamy! Pozdrawiamy!

listopad 17th, 2009 at 13:34 | Komentarze (0)


Blog ekspercki

Zapraszam do lektury felietonu Makedona na stronie Event Mapy!

Co miesiąc pod linkiem w blogu eksperckim będziecie mogli poznać zdanie i przemyślenia naszego szefa na temat branży eventowej.

Warto poczytać :)

http://eventmapa.pl/index.php?mod=blogi&p=8

listopad 2nd, 2009 at 12:15 | Komentarze (0)


Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi!

październik 29th, 2009 at 12:00 | Komentarze (0)


Makedon w gronie ekspertów!

Mam wielką przyjemnośc poinformować, że od października możecie  na bieżąco śledzić przemyślenia i spotrzeżenia naszego szefa Makedona w miesięczniku Mice Poland!

Dla tych, którzy przegapili numer październikowy załączam skan

 marek-0016

Pozdrawiam i zachęcam do lektury kolejnych felietonów. 

 

październik 28th, 2009 at 10:11 | Komentarze (1)


Manewry Wojskowe

W ubiegły weekend grupa smiałków wyruszyła na poligon pod Bielsko aby wziać udział w manewrach wojskowych…

Na miejscu na uzcestników czekały deszcz, śnieg i błoto ale także niesamowite wrażenia i potęzna dawka adrenaliny.

Zaplanowano jazdy pojazdami wojskowymi Volvo Bv 200 i Volvo Laplander 6×6, a także off - road samochodami terenowymi Mercedes G-klasa oraz quadami Bombardier Outlander Max

Zreszta zobaczcie sami!

211

25

27

miedzyrzeczegorne002

 

miedzyrzeczegorne2062

 

miedzyrzeczegorne2621

miedzyrzeczegorne3981

miedzyrzeczegorne4811

październik 27th, 2009 at 13:03 | Komentarze (0)


Extreme Team w prezencie?!

 

Już dziś przygoda z Extreme Team dostępna jest dla klientów indywidualnych!

Dzięki nawiązaniu współpracy ze sklepem internetowym Surpriseme.pl przeżycia u naszego boku możecie Państwo kupić dla siebie lub podarować je w prezencie bliskiej osobie. Wszystko nie zajmie dłużej niż pięć minut, a zakupu dokonać można nie ruszając się sprzed komputera.

Surpriseme.pl to najdynamiczniej rozwijająca się firma z sektora gift experience, oferująca prezenty w formie przeżyć. Idea jest bardzo prosta: zamiast tracić czas na szukanie i wybieranie prezentu, który może okazać się nie do końca trafiony, za pomocą strony internetowej www.SupriseMe.pl można w kilka minut podarować wybranej osobie przeżycie, jakiego nie oferuje żaden klasyczny sklep.

Całodniowa wyprawa quadem Bombardier Outlander MAX 400, jazda samochodem terenowym po najbardziej ekstremalnych i urokliwych odcinkach tras wyznaczonych przez naszą ekipę, szkolenie i jazda buggy, odkrywanie hydrologicznej zagadki podczas przygody z amfibią, szaleństwo na skuterach wodnych, albo lot w przestworza lub niezapomniany wieczór kawalerski z grą terenową Rangers…

Wśród naszych propozycji znajdą Państwo zarówno przygodę indywidualną, grupową, jak i doskonały prezent dla dwojga gwarantujący niezapomniane wspomnienia. Zapraszamy na stronę http://www.SurpriseMe.pl/premium.html gdzie w zakładce PREMIUM znajdą Państwo pełną listę przeżyć z grupą Extreme Team raz na zawsze obalając stereotyp słowa prezent.

Zapraszamy!

bombardier2

październik 21st, 2009 at 11:29 | Komentarze (0)


Pozdrowienia!

Przesyłamy pozdrowienia z wozu bojowego Extreme Team!

krasnal1

wrzesień 14th, 2009 at 11:46 | Komentarze (0)


Gdzie jest Krzysiu B. ? odcinek 3

dscn0095

Czyż nie ukryłeś się , aby pokatnie oddawać się swoim ulubionym igraszkom?

lipiec 27th, 2009 at 10:18 | Komentarze (0)